Pasja i profesjonalizm

O Nas

Nasze początki

Organizacją wyjazdów dla dzieci ze spektrum autyzmu zajmujemy się od 2003 roku. Odbył sie wtedy nasz pierwszy turnus, przygotowany dla Krajowego Towarzystwa Autyzmu z Lublina. Był on początkiem wielkiej przygody, która trwa nieprzerwanie do dzisiaj skupiając wokół siebie liczne grono uczestników oraz kadry terapeutycznej. Od tego czasu zdobyliśmy wiele cennego doświadczenia oraz rozszerzyliśmy naszą ofertę, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Turnusy cały czas pozostają podstawą tego czym się zajmujemy, jednak praca z dziećmi z autyzmem to nie tylko rehabilitacja. Dla nich organizujemy także obozy narciarskie, spływy kajakowe, wycieczki i wiele innych atrakcji.

TAIRON - Turnusy

W lipcu 2021 roku oficjalnie „stuknęło nam” już 18 lat pracy przy organizacji turnusów rehabilitacyjnych, 15 lat pod szyldem TAIRON - na początku jako TAIRON Turystyka Aktywna i Rehabilitacja Osób Niepełnsoprawnych, od stycznia 2017 jako TAIRON Turnusy. Bez wątpienia był to bardzo pracowity okres:

  • zorganizowaliśmy już ponad 100 turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera,
  • nasi uczestnicy odwiedzili: Gorce, Pieniny, Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, nadmorskie rejony Łeby i Dźwirzyna, Góry Świętokrzyskie, Roztocze, Bieszczady, Beskid Niski, Sudety, Mazury,
  • zajęcia dla dzieci prowadzili: terapeuci Fundacji Synapsis, Fundacji Nie Grzeczne Dzieci, Fundacji Prodeste, Centrum

Terapii Synergis, Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka Asysta, Ośrodka Diagnoz i Szkoleń Psychologicznych ODIS, Stowarzyszenia Wspólny Świat, Fundacji Alpha, Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Pracowni Diagnozy i Terapii Dziecka Lobus oraz wielu terapeutów nie zrzeszonych w ośrodkach terapeutycznych.
Z większością wymienionych ośrodków i fundacji nieprzerwanie współpracujemy do dnia dzisiejszego. Ich doświadczanie i lata praktyki w realizacji turnusów, niezmiennie zyskują uznanie rodziców i dzieci.
Na naszych turnusach możliwe jest uzyskanie dofinansowania wyjazdu ze środków PFRON, jak również sfinansowanie uczestnictwa ze środków pozyskanych z 1%.

TAIRON - Obozy zimowe

Po kilku udanych sezonach letnich postanowiliśmy spróbować swoich sił w przygotowaniu zimowego wypoczku. Jako jedni z pierwszych w Polsce zorganizowaliśmy zimowisko z nauką jazdy na nartach dedykowane dzieciom z autyzmem i Zespołem Aspergera. Było to w 2010 roku. Od tamtego czasu każdej zimy regularnie potwierdzamy tezę, że „chcieć to móc” – nawet jeżeli na starcie jest sporo obaw.
Do tej pory zorganizowaliśmy już ponad 50 zimowisk i z pewnością na tym nie poprzestaniemy.

Często gdy rodzice po raz pierwszy słyszą o naszej zimowej ofercie najczęstszą reakcją jest niedowierzanie.

"Moje dziecko na nartach? Nie, to niemożliwe"

Całe szczęście, że tak wielu osobom udało się przezwyciężyć obawy i świat zimowych szleństw stał się również częścią ich świata.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z naszych zimowisk umieszczonych na YouTubie oraz galerii zdjęć z obozów.
Mamy nadzieję, iż pozwolą one dostrzec kolejnym rodzicom, że słowo "niemożliwe" jest na codzień bardzo nadużywane. Do zobaczenia na stokach.

TAIRON - Kajak A+

Lata mijały, a my chcieliśmy stworzyć coś nowego, co moglibyśmy zaproponować uczestnikom naszych wyjazdów. Skoro do tej pory wszyscy świetnie radzili sobie na górskich szlakach i na nartach, szukaliśmy dla nich nowego wyzwania. Tak narodził się pomysł pod tytułem "Kajak A+" - spływy kajakowe dla rodzin z dziećmi ze spektrum. Pierwszy pilotażowy odbył się w 2016 roku. Ponownie okazało się, że nasze ograniczenia są przede wszystkim w naszych głowach i wszyscy odważni kajakarze zaliczyli ten sprawdzian na 6-kę. W 2021 odbył się szósty juz spływ z nowego cyklu. Jak będzie dalej - czas pokaże - liczymy bardzo na Was i zapraszamy na niezapomnianą przygodę i kolejne edycje spływu.

Zainteresowani? Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną Ofertą.

 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.